+48 608 628 701

recepcja@klinikala.pl

Endolift
Lifting i niwelowanie tkanki tłuszczowej podczas 1 procedury

Kolagen, znany jako „elixir młodości”, odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu gęstości, elastyczności i jędrności skóry. To białko, które występuje obficie w organizmie, rocznie produkuje się i regeneruje. Jednak z biegiem lat produkcja kolagenu maleje, a w średnim wieku zdolność do jego odbudowy niemal zanika. Proces ten rozpoczyna się relatywnie szybko; badania naukowe sugerują, że od 26. roku życia zdolność organizmu do odbudowy kolagenu zaczyna spadać stopniowo. Jest oczywiście kwestia indywidualna.

Wiele czynników może niestety przyspieszyć ten proces. Wśród nich można wymienić intensywną aktywność fizyczną, częste i intensywne opalanie (zarówno naturalne, jak i w solarium) oraz osłabiony system odpornościowy, który sprzyja rozwojowi wielu infekcji w okresie jesienno-zimowym. Odpowiednia dbałość o poziom kolagenu w organizmie może pomóc zachować młodszy wygląd skóry oraz zdrowie ogólnie.

Objawy związane z naturalnym spadkiem poziomu kolagenu w organizmie w miarę upływu lat można z powodzeniem zwalczyć. Jednym z środków na opóźnienie procesu starzenia jest zabieg wykorzystujący technologię światła laserowego.

Na czym polega zabieg Endoliftingu?

Endolift to nowoczesna metoda, która umożliwia rewitalizowanie skóry oraz redukowanie tkanki tłuszczowej na obszarze twarzy i całego ciała. Wykorzystuje ona zaawansowany laser diodowy, który jest stosowany w medycynie od 2009 roku. Ten zabieg może przyczyniać się do restrukturyzacji włókien kolagenowych oraz zwiększenia napięcia skóry. Co istotne, endolift stymuluje produkcję kolagenu, co prowadzi do poprawiania elastyczności i gęstości skóry.

Laser używany w tym zabiegu wykorzystuje cienkie włókna optyczne o średnicy wynoszącej jedynie 200 i 300 mikronów, co pozwala na spersonalizowanie zabiegu w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, takich jak wiotkość skóry czy nadmiar tkanki tłuszczowej. Co istotne, zabiegi te są określane przez większość pacjentów jako bezbolesne i nie wymagają znieczulenia. Laser działa na powierzchniowe warstwy skóry, wygładzając zmarszczki, a jednocześnie jego elastyczne włókna przenikają głębsze warstwy, przyczyniając się do napinania i ujędrniania skóry oraz redukowania tkanki tłuszczowej. Skutki tych zabiegów co do zasady stają się widoczne nawet po 6 miesiącach, kiedy to  dochodzi do restrukturyzacji tkanki. Dodatkowym atutem jest dostępność tych zabiegów, co pozwala na ich powtarzanie.

 

Wskazania do wykonania zabiegu

Zmiany zachodzące w skórze twarzy i ciała polegające na rozciąganiu skóry, wiotkości tkanek, opadaniu grawitacyjnemu i procesy starzenia się to najczęstsze wskazanie do przeprowadzenia zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu

Wszelkie zalecenia dla pacjenta są przekazywane przez lekarza w czasie wizyty konsultacyjnej. Kilka dni przed zabiegiem nie należy spożywać leków zawierających kwas acetylosalicylowy np. aspiryny, obniżających krzepliwość krwi. Konsultacja ma na celu ocenę, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Wizyta ma na celu również rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z przygotowaniem do zabiegu, jego przebiegiem i zaleceń pozabiegowych. 

Przeciwwskazania do zabiegu:
  • Ciąża
  • Historia chorób nowotworowych
  • Aktywne infekcje bakteryjne lub wirusowe
  • Problemy z krzepnięciem krwi
  • Stosowanie sterydów
  • Choroby serca
  • Cukrzyca
  • Atopowe zapalenie skóry
  • Przyjmowanie leków wpływających na wrażliwość na światło

 

Endolift – twarz  
Twarz 5000 zł
Policzki + owal twarzy + podbródek 4000 zł 
Podbródek  3000 zł
Powieki dolne 2000 zł

 

Endolift – ciało  
Brzuch
Pośladki
Uda
Łydki
Raiona
5000 zł
Obszar nad kolanami 3000 zł