+48 608 628 701

recepcja@klinikala.pl

Plastyka powiek – Blefaroplastyka

Bardzo dużo osób wraz z wiekiem zauważa, że ich oczy stają się coraz mniejsze, smutniejsze, a opadające powieki dodają ich twarzy lat. Odbierają wesołe, pełne blasku spojrzenie i lekkość naszym oczom. Dotyka to wiele osób bez wzglądu na płeć. Niestety, u większości kobiet jak i mężczyzn wraz z upływającym czasem wygląd zmienia się i powieki opadają. Czasami pojawiają się również przepukliny tłuszczowe. Gdy kremy i zabiegi stymulujące już nie wystarczają, młodzieńczy wygląd można przywrócić jedynie poprzez wykonanie zabiegu chirurgicznego.

Na czym polega zabieg plastyki powiek górnych

Zabieg plastyki powiek górnych polega na chirurgicznym wycięciu nadmiernie rozciągniętej skóry powiek, która w tej części ciała jest bardzo cienka i podatna na rozciąganie. Czasami, dla uzyskania optymalnego efektu pozbywamy się również przepuklin tłuszczowych. W klinice L.A. Beauty zabieg wykonywany jest przy pomocy urządzenie Sectum 2, które jest generatorem elektrochirurgicznym. Służy ono do cięcia, koagulacji i leczenia tkanek ludzkich za pomocą prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości.  Do naszego grona dołączył doświadczony lekarz, okulista specjalizującego się w zabiegach blefaroplastyki, dzięki czemu mamy pewność, że nasi pacjenci będą zadowoleni z efektów zabiegowych przy minimalnym ryzyku powikłań. 

Wskazania do wykonania zabiegu plastyki powiek górnych

Zmiany zachodzące w powiekach i wyglądzie oczu polegające na rozciąganiu skóry powiek to najczęstsze wskazanie do przeprowadzenia zabiegu.

Nadmierna ilość skóry powiek odbiera pacjentowi komfort w codziennym funkcjonowaniu poprzez zawężenie pola widzenia oraz utrudnia noszenie okularów korekcyjnych. Opadające powieki mogą przyczyniać się również do nawrotowych lub przewlekłych procesów zapalnych. „ Opadające powieki’, często odbierają pacjentowi pewność siebie oraz obniżają jego samoocenę. Od dawna wiadomo, że twarz jest wizytówką każdego człowieka, rzutującą na jego życie zawodowe i prywatne.

Przygotowanie do zabiegu korekcji powiek

Wszelkie zalecenia dla pacjenta są przekazywane przez lekarza w czasie wizyty konsultacyjnej. Kilka dni przed zabiegiem nie należy spożywać leków zawierających kwas acetylosalicylowy np. aspiryny, obniżających krzepliwość krwi. Konsultacja ma na celu ocenę, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu blefaroplastyki, czy na początku powinien mieć wykonany lifting brwi, a problem z powiekami jest do nich wtórny. Wizyta ma na celu również rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z przygotowaniem do zabiegu, jego przebiegiem i zaleceń pozabiegowych. 

Przed zabiegiem należy wykonać badania krwi zlecone przez lekarza:

  • morfologia 
  • INR – wskaźnik krzepnięcia krwi

Przeciwwskazania do zabiegu:
  • niewyrównana cukrzyca
  • orbitopatia tarczycowa
  • ciąża i karmienie piersią
  • niekontrolowane nadciśnienie tętnicze
  • niewyrównane choroby serca

 

 

 

Blefaroplastyka  
Konsultacja 200 zł
Zabieg 4000 zł (W tym 600 zł za naświetlanie lampą TriWings)

*W cenę zabiegu wliczone są cztery naświetlania lampą led w celu przyspieszenia regeneracji pozabiegowej (jeden zabieg 150 zł TriWings)