+48 608 628 701

recepcja@klinikala.pl

Lipotransfer – przeszczep tłuszczu (tkanki tłuszczowej)

Lipotransfer (lipo – tłuszcz, transfer – przeszczep) innowacyjna procedura rewolucjonizująca podejście do modelowania sylwetki i rewitalizacji skóry.

Lipotransfer, znany także jako przeszczep tłuszczu, to nie tylko nowoczesna metoda kształtowania ciała, ale także naturalna alternatywa dla wielu tradycyjnych zabiegów. Przekonaj się, dlaczego przeszczep tłuszczu staje się coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem w dziedzinie medycyny estetycznej.

Na czym polega zabieg przeszczepu tłuszczu?

Przeszczep tłuszczu, czyli lipotransfer, to innowacyjny zabieg medycyny estetycznej i regeneracyjnej polegający na przeniesieniu komórek tłuszczowych z jednej części ciała do innej w celu modelowania sylwetki. Procedura obejmuje pobranie nadmiarowych komórek tłuszczowych, ich oczyszczenie oraz precyzyjne wszczepienie w wybrane obszary, takie jak twarz, pośladki czy piersi. Dzięki naturalnemu pochodzeniu przeszczepianego tłuszczu, zabieg ten cieszy się popularnością jako bezpieczna alternatywa w dziedzinie medycyny estetycznej i regeneracyjnej.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu przeszczepu tłuszczu?

Przeszczep tłuszczu, czyli lipotransfer, to procedura estetyczna, która może być rozważana z różnych powodów związanych z poprawą wyglądu twarzy i ciała.

Można go stosować do wielu celów, takich jak korekta defektów twarzy, wypełnianie ubytku w dolinie łez (redukowanie zasinienia pod oczami), korekta kształtu nosa, wolumetria twarzy (modelowanie, ekspozycja żuchwy), modelowanie sylwetki w tym wypełnianie piersi, wyrównywanie kształtów, wypełnianie ubytków czy odmładzanie dłoni. Jest także używany w rekonstrukcji piersi po mastektomii. Ostateczną decyzję o przeprowadzeniu zabiegu należy skonsultować z doświadczonym specjalistą, lekarzem, który oceni indywidualne potrzeby i oczekiwania pacjenta.

Przygotowanie do zabiegu przeszczepu tłuszczu

Wszelkie wytyczne dla pacjenta zostaną przekazane przez lekarza podczas wizyty konsultacyjnej. Kilka dni przed planowanym zabiegiem zaleca się powstrzymanie się od przyjmowania określonych leków, w tym tych zawierających kwas acetylosalicylowy, takich jak aspiryna, które mogą wpływać na krzepliwość krwi. Konsultacja ma na celu ocenę, czy pacjent jest odpowiednio przygotowany do zabiegu lipotransferu – zarówno jeśli chodzi o miejsce pobrania, jak i miejsce deponowania. Wizyta jest także okazją do rozwiania wszelkich wątpliwości dotyczących procedury, jej przebiegu oraz zaleceń dotyczących okresu po zabiegu.

Kto przeprowadza zabieg lipotransferu w klinice LA Beauty?

Niekwestionowany, światowy autorytet w zakresie przeszczepów tkanki tłuszczowej i medycyny regeneracyjnej – doktor Mario Goisis to doświadczony ekspert od lipotransferu, będący dyrektorem dziewięciu klinik we Włoszech oraz wykładowcą specjalizującym się w inwazyjnych i nieinwazyjnych metodach medycyny rekonstrukcyjnej i regeneracyjnej na terenie Europy, Stanów Zjednoczonych i Azji. Posiada imponujące 15-letnie doświadczenie w dziedzinie medycyny estetycznej i regeneracyjnej.

W naszej klinice przeprowadza zaawansowane zabiegi, takie jak przeszczepy tkanki tłuszczowej oraz terapie medycyny regeneracyjnej. Jego specjalizacje obejmują poprawę kształtu twarzy, wolumetrię, wypełnianie ubytków, terapię blizn oraz transfery tkanki tłuszczowej, w tym do obszaru piersi.

Przed zabiegiem należy wykonać badania krwi zlecone przez lekarza:

  • morfologia 
  • INR – wskaźnik krzepnięcia krwi

Przeciwwskazania do zabiegu:
  • niewyrównana cukrzyca
  • ciąża i karmienie piersią
  • niekontrolowane nadciśnienie tętnicze
  • niewyrównane choroby serca

 

Lipotransfer – przeszczep tkanki tłuszczowej  

Konsultacja

300 zł

Twarz / szyja / dłonie
(podczas 1 zabiegu)

8 000 zł 

Transfer tkanki tłuszczowej do piersi

13 500 zł

*W cenę zabiegu wliczone są naświetlania lampą led w celu przyspieszenia regeneracji pozabiegowej (jeden zabieg 150 zł TriWings)