+48 608 628 701

recepcja@klinikala.pl

Storz Medical

REDUKCJA CELLULITU I TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Fale akustyczne generowane przez urządzenie Storz Medical® to nowatorski sposób na redukcję cellulitu i otyłości miejscowej. Ta renomowana szwajcarska technologia znajduje zastosowania zarówno w medycynie estetyczniej, jak i fizjoterapii. Działanie fal akustycznych (Acustic Wave Therapy – AWT) skierowanych miejscowo w nadmiar tkanki tłuszczowej pobudza komórki skóry do intensywnej regeneracji. Głównym celem jest doprowadzenie do wzrostu przepuszczalności błony komórkowej oraz uwolnienia z wnętrza komórek wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu. Podczas leczenia falami akustycznymi wykorzystywane są naturalne mechanizmy naprawcze organizmu. Fale AWT wytwarzają mechaniczny bodziec, który ulega przekształceniu w aktywność chemiczno-biologiczną (tzw. mechanotransdukcję).

Zabiegi Storz Medical® są też skutecznym sposobem na poprawę jędrności skóry i modelowanie sylwetki. Fale akustyczne AWT wykorzystywane są również profilaktycznie w celu utrzymania młodego i zdrowego wyglądu skóry. Pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny dzięki czemu redukują drobne zmarszczki i blizny. Zwiększa się także metabolizm lipidów. Dzięki zabiegom Storz Medical® poprawia się również mikrokrążenie organizmu. Fale AWT stymulują także komórki macierzyste i czynniki wzrostu (m.in. w procesach neogenezy naczyń, kości i kolagenu), a także mają działanie przeciwzapalne i antybakteryjne.

 

JAK WYGLĄDA ZABIEG STORZ MEDICAL?

Przed rozpoczęciem zabiegu bezpośrednio na skórę aplikowany jest specjalny żel kontaktowy, który gwarantuje, że fale akustyczne w odpowiedni sposób trafia do tkanki tłuszczowej. W klinice L.A. Beauty wykorzystywana jest najnowocześniejsza technologia urządzenia DuoLight®, które generuje dwa rodzaje fali akustycznej – rozproszoną (Radial Shoc Wave Technology: R-SW) oraz zogniskowaną (Focused Shock Wave Technology: F-SW). Dzięki nim możliwe jest odpowiednie dostosowanie rodzaju i siły fali uderzeniowej do zastosowanej terapii leczniczej i w zależności od potrzeb dotarcie w płytsze lub głębsze warstwy skóry. Zabiegi Storz Medical® w klinice L.A. Beauty wykonywane są przy użyciu dedykowanych głowic – Radial i Focused. Ich ruch po skórze nie powoduje uczucia dyskomfortu, jest bezbolesny i nie występuje ryzyko przegrzania komórek. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji. Występujące niekiedy efekty uboczne w postaci miejscowego zaczerwienienia, obrzęków, krwiaków czy wrażenia obolałej tkanki ustępują najpóźniej po kilku dniach.

 


Cena
od 350 zł
Czas
60 min
Liczba zabiegów
5-10
Odstępy
3-4 dni
Obszary

uda, pośladki, brzuch, plecy, ramiona, łydki


ILE TRWA ZABIEG STORZ MEDICAL?

Zabiegi Storz Medical® trwają około 20-30 minut i można je wykonywać co 4 dni. Najlepsze efekty uzyskiwane są po serii 5-10 zabiegów, ale pierwsze sygnały poprawy można zaważyć już po 2-4 zabiegach. Optymalny efekt jest widoczny po kilku tygodniach od ostatniego zabiegu. Specjaliści z kliniki L.A. Beauty w Szczecinie udzielają bezpłatnych konsultacji i proponują dostosowane do potrzeb serie zabiegów i dedykowane pakiety.

 

ZABIEG STORZ MEDICAL – NA JAKIE PARTIE CIAŁA?

 • Uda
 • Biodra
 • Pośladki
 • Brzuch
 • Ramiona
 • Twarz

 

ZALETY ZABIEGU STORZ MEDICAL:

 • Usuwanie cellulitu na różnych stadiach zaawansowania
 • Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodu ciała
 • Poprawa jędrności, elastyczności i wyglądu skóry
 • Niwelowanie blizn, obrzęków i zmarszczek
 • Usuwanie rozstępów i zrostów
 • Poprawa pracy układów komórkowego i limfatycznego
 • Inicjowanie procesu przebudowy kolagenu

 

PRZECIWWSKAZANIA – KIEDY NIE STOSOWAĆ ZABIEGU STORZ MEDICAL?

 • W rożnych stadiach chorób nowotworowych, chorób skóry, chorób zakaźnych i chorób kości (m.in. osteoporoza)
 • W przypadku zaburzeń krążenia krwi, zakrzepicy i żylaków, a także przyjmowania leków przeciwzakrzepowych (antykoagulantów)
 • W trakcie ciąży i karmienia piersią
 • Podczas występowania przepukliny w obrębie obszaru zabiegowego, a także po przebytym zabiegu endometriozy
 • W procesie leczenia kortykosteroidami
 • U osób posiadających rozrusznik serca czy też implanty, a także po niedawno przebytym zawale serca

 

MECHANIZM DZIAŁANIA FAL AKUSTYCZNYCH STORZ MEDICAL:

Działanie fal akustycznych AWT sprawia, że tkanka łączna ulega rozluźnieniu i zwiększa się jędrność naskórka. Krążenie krwi w tkankach ulega poprawie, a komórki tłuszczowe zmniejszają swój rozmiar. W efekcie błony komórkowe stają się przepuszczalne i poprawia się proces wymiany substancji między komórkami i otaczającym je środowiskiem. Efektem terapii falą uderzeniową jest znaczna poprawa gęstości skóry, odbudowa elastyczności tkanki łącznej, a także lepsze dotlenienie i ukrwienie tkanek. To skutkuje widoczną i długotrwałą poprawą kondycji skóry. Zabiegi z wykorzystaniem fale akustycznych AWT mają działanie zarówno estetyczne (m.in. pomagają pozbyć się cellulitu w różnych stadiach zaawansowania, modelują sylwetkę, spłycają zmarszczki), jak i fizjoterapeutyczne (tj. drenaż, likwidacja blizn i rozstępów, rozluźnienie mięśni i tkanki łącznej).

Zabiegi Storz Medical® dostępne są w klinice L.A. Beauty, Szczecin, ul. Raginisa 7/U3, tel. 608 628 701, e-mail: biuro.labeauty@gmail.com.

 

 

 

Cennik

 

STORZ MEDICAL 1 ZABIEG 5 ZABIEGÓW 10 ZABIEGÓW
Uda przód lub tył lub wew 500 zł 2250 zł
4000 zł
Uda całe lub uda tył i pośladki 700 zł 3250 zł
6000 zł
Pośladki

500 zł

2250 zł
4000 zł
Uda całe i pośladki

1100 zł

4500 zł 8000 zł
Brzuch 500 zł 2250 zł  4000 zł 
Brzuch + boki 700 zł 3250 zł  5500 zł
Plecy 450 zł 2000 zł  3500 zł
Ramiona 450 zł 2000 zł
3500 zł
Całe nogi i pośladki 1200 zł 5000 zł
8500 zł
Łydki 450 zł 2000 zł
3500 zł

*pakiet należy wykorzystać do 6 miesięcy od jego rozpoczęcia