+48 608 628 701

recepcja@klinikala.pl

Storz Medical

REDUKCJA CELLULITU I TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Fale akustyczne generowane przez urządzenie Storz Medical® to nowatorski sposób na redukcję cellulitu i otyłości miejscowej. Ta renomowana szwajcarska technologia znajduje zastosowania zarówno w medycynie estetyczniej, jak i fizjoterapii. Działanie fal akustycznych (Acustic Wave Therapy – AWT) skierowanych miejscowo w nadmiar tkanki tłuszczowej pobudza komórki skóry do intensywnej regeneracji. Głównym celem jest doprowadzenie do wzrostu przepuszczalności błony komórkowej oraz uwolnienia z wnętrza komórek wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu. Podczas leczenia falami akustycznymi wykorzystywane są naturalne mechanizmy naprawcze organizmu. Fale AWT wytwarzają mechaniczny bodziec, który ulega przekształceniu w aktywność chemiczno-biologiczną (tzw. mechanotransdukcję).

Zabiegi Storz Medical® są też skutecznym sposobem na poprawę jędrności skóry i modelowanie sylwetki. Fale akustyczne AWT wykorzystywane są również profilaktycznie w celu utrzymania młodego i zdrowego wyglądu skóry. Pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny dzięki czemu redukują drobne zmarszczki i blizny. Zwiększa się także metabolizm lipidów. Dzięki zabiegom Storz Medical® poprawia się również mikrokrążenie organizmu. Fale AWT stymulują także komórki macierzyste i czynniki wzrostu (m.in. w procesach neogenezy naczyń, kości i kolagenu), a także mają działanie przeciwzapalne i antybakteryjne.

 

JAK WYGLĄDA ZABIEG STORZ MEDICAL?

Przed rozpoczęciem zabiegu bezpośrednio na skórę aplikowany jest specjalny żel kontaktowy, który gwarantuje, że fale akustyczne w odpowiedni sposób trafia do tkanki tłuszczowej. W klinice L.A. Beauty wykorzystywana jest najnowocześniejsza technologia urządzenia DuoLight®, które generuje dwa rodzaje fali akustycznej – rozproszoną (Radial Shoc Wave Technology: R-SW) oraz zogniskowaną (Focused Shock Wave Technology: F-SW). Dzięki nim możliwe jest odpowiednie dostosowanie rodzaju i siły fali uderzeniowej do zastosowanej terapii leczniczej i w zależności od potrzeb dotarcie w płytsze lub głębsze warstwy skóry. Zabiegi Storz Medical® w klinice L.A. Beauty wykonywane są przy użyciu dedykowanych głowic – Radial i Focused. Ich ruch po skórze nie powoduje uczucia dyskomfortu, jest bezbolesny i nie występuje ryzyko przegrzania komórek. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji. Występujące niekiedy efekty uboczne w postaci miejscowego zaczerwienienia, obrzęków, krwiaków czy wrażenia obolałej tkanki ustępują najpóźniej po kilku dniach.

 


Cena
od 350 zł
Czas
60 min
Liczba zabiegów
5-10
Odstępy
3-4 dni
Obszary

uda, pośladki, brzuch, plecy, ramiona, łydki


ILE TRWA ZABIEG STORZ MEDICAL?

Zabiegi Storz Medical® trwają około 20-30 minut i można je wykonywać co 4 dni. Najlepsze efekty uzyskiwane są po serii 5-10 zabiegów, ale pierwsze sygnały poprawy można zaważyć już po 2-4 zabiegach. Optymalny efekt jest widoczny po kilku tygodniach od ostatniego zabiegu. Specjaliści z kliniki L.A. Beauty w Szczecinie udzielają bezpłatnych konsultacji i proponują dostosowane do potrzeb serie zabiegów i dedykowane pakiety.

 

ZABIEG STORZ MEDICAL – NA JAKIE PARTIE CIAŁA?

 • Uda
 • Biodra
 • Pośladki
 • Brzuch
 • Ramiona
 • Twarz

 

ZALETY ZABIEGU STORZ MEDICAL:

 • Usuwanie cellulitu na różnych stadiach zaawansowania
 • Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodu ciała
 • Poprawa jędrności, elastyczności i wyglądu skóry
 • Niwelowanie blizn, obrzęków i zmarszczek
 • Usuwanie rozstępów i zrostów
 • Poprawa pracy układów komórkowego i limfatycznego
 • Inicjowanie procesu przebudowy kolagenu

 

PRZECIWWSKAZANIA – KIEDY NIE STOSOWAĆ ZABIEGU STORZ MEDICAL?

 • W rożnych stadiach chorób nowotworowych, chorób skóry, chorób zakaźnych i chorób kości (m.in. osteoporoza)
 • W przypadku zaburzeń krążenia krwi, zakrzepicy i żylaków, a także przyjmowania leków przeciwzakrzepowych (antykoagulantów)
 • W trakcie ciąży i karmienia piersią
 • Podczas występowania przepukliny w obrębie obszaru zabiegowego, a także po przebytym zabiegu endometriozy
 • W procesie leczenia kortykosteroidami
 • U osób posiadających rozrusznik serca czy też implanty, a także po niedawno przebytym zawale serca

 

MECHANIZM DZIAŁANIA FAL AKUSTYCZNYCH STORZ MEDICAL:

Działanie fal akustycznych AWT sprawia, że tkanka łączna ulega rozluźnieniu i zwiększa się jędrność naskórka. Krążenie krwi w tkankach ulega poprawie, a komórki tłuszczowe zmniejszają swój rozmiar. W efekcie błony komórkowe stają się przepuszczalne i poprawia się proces wymiany substancji między komórkami i otaczającym je środowiskiem. Efektem terapii falą uderzeniową jest znaczna poprawa gęstości skóry, odbudowa elastyczności tkanki łącznej, a także lepsze dotlenienie i ukrwienie tkanek. To skutkuje widoczną i długotrwałą poprawą kondycji skóry. Zabiegi z wykorzystaniem fale akustycznych AWT mają działanie zarówno estetyczne (m.in. pomagają pozbyć się cellulitu w różnych stadiach zaawansowania, modelują sylwetkę, spłycają zmarszczki), jak i fizjoterapeutyczne (tj. drenaż, likwidacja blizn i rozstępów, rozluźnienie mięśni i tkanki łącznej).

Zabiegi Storz Medical® dostępne są w klinice L.A. Beauty, Szczecin, ul. Raginisa 7/U3, tel. 608 628 701, e-mail: biuro.labeauty@gmail.com.

 

 

 

Cennik

 

STORZ MEDICAL 1 ZABIEG 5 ZABIEGÓW 10 ZABIEGÓW
Uda przód lub tył 450 zł 2000 zł
3500 zł
Uda całe 650 zł 2900 zł
4900 zł
Pośladki

450 zł

2000 zł
3500 zł
Brzuch 450 zł 2000 zł  3500 zł 
Brzuch + boki 650 zł 2900 zł  4900 zł
Plecy 450 zł 2000 zł  3500 zł
Ramiona 350 zł 1600 zł
3100 zł
Całe nogi i pośladki 1100 zł 5100 zł
7900 zł
Łydki 350 zł 1600 zł
3100 zł